Badanie stóp

Badanie stóp w sklepach medycznych ZAL-MED

Na co dzień nie zwracamy uwagi na nasze stopy. Tymczasem w przeciągu całego swojego życia, to na nich przemierzamy tysiące kilometrów. Podczas każdego kroku kości, więzadła i ścięgna wykonują niezwykle ciężką pracę. Tryb życia i sposób poruszania się wpływają na zmiany zachodzące w stopach i mogą doprowadzić do powstawania wad postawy, a także upośledzenia prawidłowego funkcjonowania kolan, bioder i kręgosłupa.

Pierwsze badanie stóp należy koniecznie wykonać między 6 a 8 rokiem życia dziecka. Jest to etap, na którym możemy szybko i skutecznie skorygować ewentualne wady poprzez odpowiedni zestaw ćwiczeń oraz dobór specjalistycznych wkładek.

W populacji osób starszych statystycznie 2 na 3 osoby cierpią z powodu problemów związanych ze stopami. Objawami mającymi związek ze schorzeniami stóp mogą być bóle szyi, lędźwi, bioder i kolan. Przy nieprawidłowo funkcjonujących stopach tworzą się haluksy (paluchy koślawe), ostrogi piętowe, powstają palce młotkowate, a także modzele i nagniotki.

Zapraszamy Państwa na komputerowe badanie stóp za pomocą podoskopu, które jest bardzo dokładne i pozwala postawić trafną diagnozę. Podczas badania fizjoterapeuta pomoże przy wyborze wkładek do butów i zaproponuje odpowiednie ćwiczenia.

W każdym z naszych punktów mogą Państwo wykonać takie badanie stóp. Bliższe informacje uzyskają Państwo kontaktując się z najbliższym sklepem medycznym ZAL-MED.

GÓRA